fbpx

Mebleb

wieszak mebleb

Jaki wybrać wieszak do przedpokoju?

Wieszak to nie tylko wyposażenie przedpokoju. Jest także doskonałym detalem ozdobnym. Czym zatem należy się kierować, przy zakupie wieszaka?

Wybierając konstrukcję należy się zastanowić nad tworzywem z którego są wykonane. Warto pamiętać o metalu, chromie i drewnie lub drewnopodobnymi, co znacznie obniża ich cenę. Wieszak może znacznie ułatwić wykonywanie codziennych czynności, a równocześnie konkurować z innymi detalami ozdobnymi.

Rodzaje konstrukcji

Gdy wyobrażamy sobie wieszak nie zawsze są to identyczne skojarzenia. Dlatego już na wstępie należy podkreślić, że konstrukcje wieszaków różnią się między sobą a co za tym idzie różni się także ich funkcjonalność.

Jaki wybrać wieszak do przedpokoju? Najczęściej wybierane są wieszaki ścienne, które sprawdzają się nawet w najmniejszych korytarzach, ponieważ nie zabierają dodatkowego miejsca.Często uzupełnieniem zwartej konstrukcji jest dodatkowa półka, która podobnie jak parasolnik, pozwala na wykorzystanie przestrzeni. Na półce można położyć czapki, szaliki czy rękawiczki.

Wieszaki wolnostojące swoje zastosowanie mają nie tylko w przychodniach, kawiarniach czy biurach. Tego typu wieszaki sprawdzają się także w domach, ponieważ nie zajmują dużo miejsca. Z pewnością sprawdzą się w przedpokojach o niewielkich powierzchniach.

Kupić można zarówno konstrukcje lekkie jak i masywne. Większość wieszaków wolnostojących wyposażonych jest także w dodatkowe w parasolniki, które służą do powieszenia parasoli. Wielofunkcyjność wieszaków wolnostojących sprawia, że nie trzeba szukać dodatkowego miejsca w szafie.

Bardzo ważne jest aby taki wieszak znajdował się kilkadziesiąt centymetrów od ściany. Dzięki temu mokre kurtki nie spowodują zawilgocenia ściany.

W nowoczesnych i przestronnych przedpokojach montuje się wieszaki teleskopowe, pomiędzy podłogą, a sufitem. Mogą one śmiało zastąpić typowe wieszaki wolnostojące. Często wykorzystuje się je także w garderobach. Zazwyczaj maksymalne obciążenie przypadające na jedno ramię takiego wieszaka wynosi około 10 kg.

 Jaki wybrać wieszak do przedpokoju? szafka na butyWieszak razem z szafką na buty

Częstym rozwiązaniem są także wieszaki sprzedawane w zestawach z szafką na buty. Pozwala to na praktyczne zagospodarowanie przestrzeni w przedpokoju. Jednocześnie jest to udogodnienie dla nas samych, gdyż po założeniu butów płaszcz znajduje się bezpośrednio w zasięgu naszej ręki. Zatem będzie to bardzo dobra propozycja dla osób spóźnialskich.