Blog

Jak wybrać szafkę na buty?

Dodano 11 Maj, 2017 o 12:49 autor / Brak Komentarzy

Szafka na buty to mebel, który warto mieć w swoim domu. Może stanowić główny element przedpokoju, ganku czy holu. Jednak warto pamiętać aby taki mebel znajdujący się w samym centrum uwagi, dobrze się prezentował. Ważne aby spełniał swoją funkcję, czyli był pojemny i dopasowany do naszych potrzeb. Jak więc wybrać odpowiednią szafkę na buty?

Jak wybrać szafkę na buty?Szafki na buty idealnie przydadzą się w naszym przedpokoju. Schowamy tutaj każdy rodzaj butów zarówno te w którym chodzimy na co dzień, jak i te na większe okazje lub inną porę roku. Przy wyborze warto zwrócić uwagę na pojemność tego mebla – im więcej par pomieści, tym oczywiście lepiej. Jednak nie każdy rozmiar będzie odpowiednio pasował do danego wnętrza. Zbyt duży może przytłaczać, natomiast zbyt mała szafka będzie niewidoczna w dużym pomieszczeniu. W naszym sklepie można znaleźć modele, które dopasują się idealnie do każdej aranżacji wnętrza. 

Istotną rzeczą jest to, w jaki sposób mebel będzie się otwierał. Na to również powinniśmy zwrócić szczególna uwagę podczas zakupu szafki na buty. Drzwiczki mogą się wysuwać, uchylać, tradycyjnie otwierać na bok lub przesuwać – mamy pełną możliwość wyboru. Osobiście polecam wybór szafki z półka, która chroni obuwie przed zabrudzeniem – nie musimy kłaść jednej pary na drugiej. Szafkę co ważne musimy też dobrać odpowiednio pod kątem butów , które sami używamy. Dobrze, aby zmieściły się w niej buty zimowe czy kalosze. Mebel warto dobrać tak, by wewnątrz na pewno zmieściły się męskie buty. Zdarzają się mężczyźni o większej długości stopy, co odpowiada także dłuższym butom. W takim wypadku należy sprawdzić, czy na pewno szafka pomieści obuwie, które posiadamy.

Jeżeli potrzebujemy schować wiele par butów, a np mamy mały miejsca na ulokowanie szafki warto wybrać mebel wąski i wysoki. W naszej ofercie idealny w tym przypadku jest model piętrowej szafki. Takie rozwiązanie zaoszczędzi nam przestrzeń, sprawi, że zagospodarujemy przestrzeń w sprytny sposób. W dużych pomieszczeniach najlepiej sprawdzą się niższe, podłużne szafki, z wygodnym siedziskiem. Dzięki temu przyjmując gościa już na samym początku możesz zaproponować aby wygodnie usiadł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *