fbpx

Mebleb

szafka na buty mebleb

Jak wybrać szafkę na buty?

Szafka na buty to mebel, który warto mieć w swoim domu. Może stanowić główny element przedpokoju, ganku czy holu. Jednak warto pamiętać aby taki mebel znajdujący się w samym centrum uwagi, dobrze się prezentował. Ważne aby spełniał swoją funkcję, czyli był pojemny i dopasowany do naszych potrzeb. Jak więc wybrać odpowiednią szafkę na buty?

Jak wybrać szafkę na buty?Szafki na buty idealnie przydadzą się w naszym przedpokoju. Schowamy tutaj każdy rodzaj butów zarówno te w którym chodzimy na co dzień, jak i te na większe okazje lub inną porę roku. Przy wyborze warto zwrócić uwagę na pojemność tego mebla – im więcej par pomieści, tym oczywiście lepiej. Jednak nie każdy rozmiar będzie odpowiednio pasował do danego wnętrza. Zbyt duży może przytłaczać, natomiast zbyt mała szafka będzie niewidoczna w dużym pomieszczeniu. W naszym sklepie można znaleźć modele, które dopasują się idealnie do każdej aranżacji wnętrza. 

Istotną rzeczą jest to, w jaki sposób mebel będzie się otwierał. Na to również powinniśmy zwrócić szczególna uwagę podczas zakupu szafki na buty. Drzwiczki mogą się wysuwać, uchylać, tradycyjnie otwierać na bok lub przesuwać – mamy pełną możliwość wyboru. Osobiście polecam wybór szafki z półka, która chroni obuwie przed zabrudzeniem – nie musimy kłaść jednej pary na drugiej. Szafkę co ważne musimy też dobrać odpowiednio pod kątem butów , które sami używamy. Dobrze, aby zmieściły się w niej buty zimowe czy kalosze. Mebel warto dobrać tak, by wewnątrz na pewno zmieściły się męskie buty. Zdarzają się mężczyźni o większej długości stopy, co odpowiada także dłuższym butom. W takim wypadku należy sprawdzić, czy na pewno szafka pomieści obuwie, które posiadamy.

Jeżeli potrzebujemy schować wiele par butów, a np mamy mały miejsca na ulokowanie szafki warto wybrać mebel wąski i wysoki. W naszej ofercie idealny w tym przypadku jest model piętrowej szafki. Takie rozwiązanie zaoszczędzi nam przestrzeń, sprawi, że zagospodarujemy przestrzeń w sprytny sposób. W dużych pomieszczeniach najlepiej sprawdzą się niższe, podłużne szafki, z wygodnym siedziskiem. Dzięki temu przyjmując gościa już na samym początku możesz zaproponować aby wygodnie usiadł.