fbpx

Mebleb

przedpokój

Jak urządzić mały przedpokój ?

Funkcjonalne i zarazem estetyczne urządzenie przedpokoju to prawdziwa sztuka. Warto podejść do tego z należytą uwagą.

Jak więc uniknąć najczęściej popełnianych błędów i sprawić, by nawet w małym przedpokoju było wygodnie i elegancko?

Oświetlenie

Przede wszystkim przedpokój wymaga starannego oświetlenia i to nie tylko górnego. Wskazane są również punktowe światła. Można w tym celu wykorzystać nowoczesne lampki halogenowe.

Jedno na pewno powinno znaleźć się przy lustrze, pozostałe można umieścić nad drzwiami wyjściowymi oraz przed szafą, aby łatwo było wyszukać właściwe ubranie. Wszystkie lampki powinny mieć ten sam styl i komponować się z całym wystrojem pomieszczenia.

Przemyślane ustawienie każdego elementu

W przedpokoju lubimy mieć pod ręką ubrania i buty. Dlatego w wielu mieszkaniach głównym wyposażeniem w tym pomieszczeniu staje się szafa, najlepiej z drzwiami przesuwnymi dla zaoszczędzenia miejsca. Dobrze jest, kiedy i wielkość, i wygląd szafy komponuje się z wystrojem całego przedpokoju. Powinna pasować również do drzwi wejściowych i do pozostałych pomieszczeń.

Bardzo źle się dzieje, kiedy wyposażenie przedpokoju wydaje się kwestią przypadku. Szafa nowoczesna, drzwi w stylu lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku, a lampa w stylu młodzieżowym. Naprawdę czasem spotyka się taki bałagan i pomieszanie. Wówczas, i tak już mały przedpokój, jeszcze bardziej kurczy się pośród chaotycznie dobranych przedmiotów.

Jeśli natomiast z rozwagą zastanowimy się nad wyborem każdego elementu i ustawimy tu tylko to, co jest nam naprawdę niezbędne, a wszystko odpowiednio do siebie pasujące, przedpokój wyda się uporządkowany i dzięki temu bardziej przestronny.

Pozostałe wyposażenie przedpokoju

Jak urządzić mały przedpokój ?Jak urządzić mały przedpokójJak urządzić mały przedpokój

Lustro – prócz szafy, jest drugim bardzo ważnym elementem wyposażenia przedpokoju. Korzystamy z niego wielokrotnie każdego dnia. Dobieramy ubranie i dodatki, sprawdzamy swój wygląd przed wyjściem z domu. Lustro, oprócz oczywistej funkcji, może spełniać też rolę dekoracyjną oraz optycznie powiększać przestrzeń przedpokoju.

W małych przedpokojach lepiej jest nie przesadzać z nagromadzeniem zbyt wielu mebli. Umieśćmy tylko to, co naprawdę jest niezbędne. Jeśli mamy szafę i lustro, to ewentualnie można pomyśleć jeszcze o wieszaku i szafce na buty.