fbpx

Mebleb

Formaldehyd – trucizna może być i w Twoich meblach!

Kupujesz meble do swojego domu, urządzasz nimi swój dom i cieszysz się ich użytkowaniem…
ale czy masz świadomość, że może w tych nowych meblach znajdować się trucizna?

Chodzi tu o FORMALDEHYD (aldehyd metylowy, aldehyd mrówkowy, metanal, oksometan, oksymetylen, tlenek metylenu). Jest to całkowicie bezbarwny gaz.

Formaldehyd został przez Międzynarodowa Agencja Badań nad Rakiem (IARC) zaliczony do grupy 1., tj. substancji o działaniu rakotwórczym dla człowieka. Wykazano, że wywołuje on 3 rodzaje nowotworów: raka nosogardła, raka zatokowo-nosowego oraz białaczkę.

Pytanie: jak to możliwe, że tak niebezpieczna substancja jest w moich meblach?

Formaldehyd - trucizna może być i w Twoich meblach!Otóż formaldehyd jest powszechnie wykorzystywany do wyrobu żywic, których używa się do produkcji płyt laminowanych. Szczególnie niebezpieczne są meble wykonywane z płyt niewiadomego pochodzenia. Niestety producent nie ma obowiązku informować skąd bierze płyty laminowane.

Gdy producent kieruje się jedynie własnym zyskiem, to może kupować trzecio gatunkowe materiały i następnie wykonywać z nich meble. Są one wówczas zadziwiająco tanie i z pozoru niczym nie różniące od innych. Wiele osób nie widząc różnicy i nie myśląc o toksynach kupuje takie meble. Oczywiście nie można tutaj winić konsumentów, ponieważ często nie mają oni nawet świadomości co kryje się w ich nowej szafce.

W taki oto sposób ten niewidzialny i potencjalnie śmiertelny gaz może trafić do Twojego domu i po cichu truć Ciebie oraz całe Twoje otoczenie. Jednak teraz jesteś uzbrojona w wiedzę o tym zagrożeniu i możesz zamknąć przed nim drzwi swojego domu.

Jak kupować bezpieczne meble

Zawsze gdy kupujesz meble wykonane z płyty laminowanej sprawdź czy płyty wykorzystane do ich produkcji są opatrzone atestem higienicznym. Aby otrzymać atest higieniczny płyta musi spełniać surowe normy dotyczące formaldehydu. Tylko meble wykonane z atestowanych płyt gwarantują Ci pełne bezpieczeństwo.

Sprzedawca nie informuje o ateście? Zapytaj go o niego. Niech przedstawi Ci skan atestu producenta płyt z jakich korzysta. Masz prawo tego wymagać, bo tu chodzi o Twoje zdrowie i zdrowie Twojej rodziny.

A co z meblami jakie są dostępne w naszym sklepie?

Wszystkie meble jakie sprzedajemy na naszej stronie mebleb.pl wykonujemy tylko i wyłącznie z płyt laminowanych posiadających atest higieniczny. Są one więc w pełni bezpieczne i spełniają wszystkie surowe normy dotyczące formaldehydu. Nasze meble ze względu na swoje bezpieczeństwo mogą być wykorzystywane w szpitalach i placówkach dla dzieci oraz młodzieży.

Nie twierdzimy, że jesteśmy jedyni na rynku z tego rodzaju ofertą.
Zawsze możesz spróbować skorzystać z oferty innych sklepów, pamiętaj jednak by sprawdzić sprzedawcę u którego chcesz kupić meble.